Zabawki do ogrodu dla dzieci

Długie i ciepłe letnie dni to idealna okazja do spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu! Szczęśliwi posiadacze ogrodów mogą zorganizować w nich wspaniałą przestrzeń do bezpiecznej i radosnej zabawy dzieci. Jakie zabawki warto wybrać?

Zabawki do piasku - dlaczego warto?

Piaskownica to klasyczna i ponadczasowa zabawka, która powinna znaleźć się w Twoim ogrodzie, jeśli masz w domu małe dziecko lub przedszkolaka. Zabawa zapewnia mnóstwo radości, a większość maluchów wprost uwielbia budowanie i lepienie przy użyciu piasku i wody! Istnieje wiele fantastyczny zabaw, które potrafią zająć maluchy na długie godziny! Możesz zaproponować swojemu dziecku zorganizowanie:

● piaskowej restauracji,

● brudzenia i mycia zwierzątek lub autek,

● budowania ciekawych budowli,

● małego placu budowy z użyciem koparek, ciężarówek i małych betoniarek,

● plaży (przydadzą ci się kamienie i muszelki) albo zabawy w poszukiwanie skarbów lub skamielin.

Co ważne, czas spędzany w piaskownicy jest bezpieczny. Nawet ruchliwy maluch nie zrobi sobie przypadkowej krzywdy. Pamiętaj jedynie o regularnym czyszczeniu, wymianie piasku oraz przykrywaniu lub zamykaniu piaskownicy, gdy nie ma Cię w ogrodzie. Jeżeli nie masz własnej przestrzeni przydomowej, możesz sięgnąć po specjalne stoliki, które zmieszczą się nawet na małym balkonie. Wiele przeznaczonych do piaskownicy zabawek wykonanych jest z bardzo wytrzymałych materiałów! Inwestycja to niewielki wydatek, a jednocześnie wysoka jakość produktów. Taki zakup to strzał w dziesiątkę! Twoje dziecko będzie mogło się bawić przez kilka sezonów, a w wielu przypadkach przekaże je młodszemu rodzeństwu. Nie lubisz długo czekać na zabawki lub inne przesyłki? Sklep zabawanastodwa.pl gwarantuje szybką wysyłkę zabawek do piaskownicy i nie tylko!

Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek do ogrodu?

Wybierając zabawki do ogrodu, zwracaj uwagę na jakość ich wykonania oraz bezpieczeństwo dzieci! Producenci zabawek określają między innymi ograniczenia wiekowe. Jeżeli chcesz, by dziecko miało mnóstwo okazji do zabawy, zwróć uwagę na to, co je interesuje. Świetne zabawki do ogrodu dla chłopca to:

● koparki,

● betoniarki,

● ciężarówki,

● traktory,

● foremki z dinozaurami lub samochodami,

● taczki oraz akcesoria ogrodnicze.

Tymczasem zabawki do ogrodu dla dziewczynki mogą obejmować:

● zestawy foremek w stylu cukierniczym (np. foremki do lodów lub ciasteczek),

● akcesoria do uprawiania własnych roślinek,

● garnuszki i talerzyki do zabawy w kuchnię.

Dobrym pomysłem są także zestawy akcesoriów z ulubionymi postaciami z bajek!

Zabawki ogrodowe powinny być odporne na czynniki środowiskowe. Zwróć uwagę, co deklaruje producent, ale zawsze dobrym pomysłem jest chowanie akcesoriów jesienią do piwnicy lub garażu. W ten sposób nie narazisz różnego rodzaju tworzyw na zbyt ekstremalne warunki np. bardzo niskie temperatury, deszcze oraz opady śniegu! Akcesoria do ogrodu dla dzieci posłużą wtedy Twojemu dziecku jeszcze dłużej i zachowają piękny wygląd.